W dniu 7 lipca odbył się pierwszy Dzień Profilaktyki Zdrowotnej i Bezpieczeństwa Seniorów zorganizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miejscu Piastowym oraz Gminę Miejsce Piastowe.

Do wzięcia udziału w wydarzeniu zostały zaproszone różne organizacje w tym Samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Miejscu Piastowym. Prelekcję na temat korzyści szczepień przeciwko COVID-19 dla Seniorów wygłosiła lekarz Karolina Wójcik-Syniec. Wagę wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy nakreślił również ratownik medyczny Piotr Surmacz. Na stoisku SPG ZOZ Seniorzy mogli zdiagnozować swoje zdrowie korzystając z badania EKG a dodatkowo zmierzyć poziom cukru we krwi, ciśnienie oraz wagę. Wyniki wszystkich tych badań były omawiane szczegółowo przez  zespół medyczny z Panią Wójcik-Syniec na czele. Stoisko nasze cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony Seniorów.

Udział w spotkaniu umilały występy Członków Klubów Seniora, którzy zaprezentowali swoje zdolności aktorskie i wokalne w barwnych i wesołych występach udowadniając tym samym, że mają niesamowite poczucie humoru i nie brakuje im dystansu do siebie.

Na spotkaniu można było zobaczyć cudowne rękodzieła oraz skosztować wypieków, przetworów i innych smakołyków wykonanych przez Seniorów.