Z przyjemnością informujemy, iż w trosce o zdrowie naszych Pacjentów, a także wszystkich mieszkańców Gminy Miejsce Piastowe zainstalowaliśmy na budynku SPG ZOZ w Miejscu Piastowym czujnik jakości powietrza firmy Airly.

Sensor mierzy stężenie cząstek stałych, korzystając z technologii laserowej. W przypadku zanieczyszczeń gazowych urządzenie jest w stanie zmierzyć dwa związki chemiczne metodą analizy elektrochemicznej. Sensor monitoruje zanieczyszczenia gazowe: CO, NO2, O3, SO2, a także monitoruje poziom pyłów zawieszonych: PM 10, PM 2,5, PM 1. Udostępnia także informację o ciśnieniu, wilgotności powietrza, sile wiatru itp. Wszystkie te dane przekazywane są na bieżąco, w trybie rzeczywistym.

Bieżący dostęp do informacji znajdą Państwo pod stroną:

https://tiny.pl/9md8x

 

Dodatkowo, wszystkich zainteresowanych zachęcamy do instalacji aplikacji Airly monitorującej dane z naszego czujnika. Dzięki aplikacji dowiedzą się Państwo, kiedy można bezpiecznie udać się na spacer, pozwolić dziecku wyjść na plac zabaw lub uprawiać sporty terenowe. Otrzymają Państwo również prognozę zanieczyszczenia powietrza na najbliższe 12 godzin. Aplikację, oprócz smartfonów, można pobrać również na smartwatche Apple Watch gdzie możliwe jest ustawienie pomiarów jakości powietrza jako stały punkt na głównym wyświetlaczu i otrzymywać powiadomienia o przekroczonych poziomach zanieczyszczeń.