Z przyjemnością informujemy, iż dbając o jakość oraz o różnorodność oferowanych naszym Pacjentom świadczeń, zakupiliśmy do Ośrodka Zdrowia w Miejscu Piastowym nową komorę hiperbaryczną NASA – LIFE.
Tlenoterapia (komora hiperbaryczna) jest efektywną metodą dostarczania tlenu do wszystkich organów i tkanek organizmu. Podwyższone ciśnienie atmosferyczne obniża barierę fizjologiczną i umożliwia przenikanie tlenu przez tkanki. Dzięki temu tlen może swobodnie przedostawać się do miejsc, które są słabiej lub źle ukrwione.
Jest to innowacyjny zabieg wykorzystujący działanie czystego tlenu, który korzystnie wpływa na procesy regeneracyjne. To najbardziej efektywna metoda dostarczania tlenu do komórek ciała. Zabieg ten jest ogromną szansą dla wielu, nawet ciężko chorych pacjentów u których konwencjonalne metody leczenia nie dają pożądanego efektu – komora hiperbaryczna może okazać się jedynym skutecznym leczeniem.
Tlenoterapia hiperbaryczna wpływa pozytywnie na naszą kondycję psychofizyczną, wydolność organizmu, wygląd oraz jest skutecznym sposobem leczenia wielu chorób.
Efektem terapii jest przenikanie czystego tlenu do czerwonych krwinek i zwiększenie jego ilości w osoczu, układzie limfatycznym, a także niwelowanie stanów zapalnych i infekcji.
Tlenoterapia oprócz wyżej wymienionych właściwości poprawia jakość życia pacjenta i wyraźnie osłabia objawy dolegliwości takich jak udar, paraliż czy chroniczne zmęczenie.
W przypadku nie gojących się ran (tj. stopa cukrzycowa, urazy wewnętrzne tkanek czy oparzenia), jeżeli dotknięte obrażeniami obszary nie zostaną odpowiednio dotlenione, naturalny proces gojenia przebiega bardzo wolno lub wcale. Stąd tak dobre efekty stosowania tlenoterapii w tego rodzaju schorzeniach. Stosowana jest również przez sportowców do leczenia mikrourazów oraz uszkodzeń tkanek, a także jako naturalny i co ważne – legalny doping.
Dla osób starszych to szansa na odzyskanie energii i witalności, zaś dla dzieci z chorobami tj. autyzm czy syndrom Downa – szansa na lepsze efekty terapii.
Podsumowując, tlenoterapia hiperbaryczna jest skuteczną metodą minimalizowania skutków ubocznych niedotlenienia organizmu. Zwiększa wydolność organizmu i przyśpiesza procesy regeneracyjne.
𝐙𝐞 𝐰𝐳𝐠𝐥ę𝐝𝐮 𝐧𝐚 𝐛𝐫𝐚𝐤 𝐦𝐨ż𝐥𝐢𝐰𝐨ś𝐜𝐢 𝐟𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐭𝐥𝐞𝐧𝐨𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐢 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐳 𝐍𝐅𝐙 𝐳𝐚𝐛𝐢𝐞𝐠𝐢 𝐛ę𝐝ą 𝐫𝐞𝐚𝐥𝐢𝐳𝐨𝐰𝐚𝐧𝐞 𝐰 𝐟𝐨𝐫𝐦𝐢𝐞 𝐨𝐝𝐩ł𝐚𝐭𝐧𝐞𝐣.
𝐂𝐞𝐧𝐚 𝐩𝐫𝐨𝐦𝐨𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 50𝐳ł.
𝐙𝐚𝐛𝐢𝐞𝐠𝐢 𝐭𝐥𝐞𝐧𝐨𝐭𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐢 𝐫𝐨𝐳𝐩𝐨𝐜𝐳𝐲𝐧𝐚𝐦𝐲 20.01.2021 𝐫. 𝐨𝐝 𝐠𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧𝐲 14.00, 𝐫𝐞𝐣𝐞𝐬𝐭𝐫𝐚𝐜𝐣ę 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐣𝐦𝐮𝐣𝐞𝐦𝐲 𝐧𝐚 𝐛𝐢𝐞żą𝐜𝐨 𝐩𝐨𝐝 𝐧𝐫 𝐭𝐞𝐥𝐞𝐟𝐨𝐧𝐮 459 595 207.